360architekci.pl

Blog budowlany

Dom

Inspirujące pomysły na ścianę w kuchni

Remont czy wykańczanie własnego mieszkania potrafi dosłownie człowieka wykończyć. Nie da się przecież za długo mieszkać w kurzu, hałasie i rozgardiaszu, jaki panuje podczas kucia płytek czy malowania ścian. Warto jednak co jakiś czas odświeżyć swoje mieszkanie. Zmiana otoczenia wpływa na naszą psychikę oraz motywuje do dalszych zmian w życiu. Dobrze jest przeprowadzać remont pomieszczenie po pomieszczeniu. Nie jest to wówczas tak męczące – ani dla nas ani dla naszej kieszeni.

Remont kuchni – jak nie zwariować?

Kuchnia, bez wątpienia, jest jednym z cięższych do remontowania pomieszczeń. Odświeżanie trwa zazwyczaj kilka tygodni, a w jego trakcie trzeba przecież coś jeść i mieć gdzie zaparzyć herbatę. Spore grono osób decyduje się w tym okresie na żywienie poza domem. To dobry, choć dość kosztowny pomysł. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest zakup przenośnej kuchenki elektrycznej, takiej, jakiej używa się na biwakach bądź kempingach. Dobrym pomysłem na ten okres jest również zaopatrzenie się w czajnik elektryczny, którego użyć można praktycznie w każdym innym pomieszczeniu. Dodatkowo, należy uzbroić się w cierpliwość i, za każdym razem, kiedy puszczają nam nerwy, wizualizować sobie skończoną, nową i piękną kuchnię.

Jak zaprojektować ciekawie kuchnię?

Kiedy już zapadnie decyzja o chęci (bądź konieczności) remontowania kuchni, warto mocno przyłożyć się do jej projektu. Jeśli w grę wchodzi wymiana wszystkich mebli, warto wybrać się do salonu, który sprzedaje tego typu wyposażenie. Bardzo często na miejscu otrzymuje się projekt zabudowy, który dodatkowo sami możemy nieco przerobić jeśli mamy na to ciekawy pomysł Na ścianę w kuchni można położyć farbę plamoodporną, albo kafelki. Jednak te rozwiązania wydają się być już dość oklepane. Coraz częściej w projektach nowoczesnych, pojawiają się w tym miejscu na przykład cegła czy klinkier, imitujący cegłę. Ciekawym pomysłem na ścianę w kuchni jest również zawieszenie na niej jakichś oryginalnych plakatów. Mogą to być na przykład obrazki przedstawiające rodzaje win na całym świecie. Są również osoby, które decydują na udekorowanie całej ściany kapslami po piwie albo korkami po winie. To dość ekstrawagancki ale i kuszący pomysł. W ostatnich latach rekordy popularności bije również farba kredowa. To doskonały pomysł na ścianę w kuchni – będzie można wówczas pisać na niej liściki miłosne do ukochanego, rozpisywać harmonogram zajęć na przyszły tydzień albo zająć czymś dzieci podczas gdy my szykować będziemy dla nich kolację.