Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak poprawnie sadzić kwiaty w skrzyniach?

6 stycznia 2021

Nie ulega wątpliwości, że posiadanie na własność swojego kawałka zieleni, jest wyjątkowym szczęściem. Niestety, nie każdy z nas może się pochwalić ogródkiem na własność. Mimo to, coraz więcej osób ciągnie do zieleni – przeprowadza się na wieś, kupuje działki wypoczynkowe czy po prostu wprowadza zieleń na swój balkon lub do swojego mieszkania. Dzisiaj znacznie łatwiej jest się otoczyć zielenią, która wpływa na nas kojąco. Oto kilka pomysłów na to, jak to zrobić.

Jak stworzyć kawałek własnej zieleni w domu czy na balkonie?

Nie da się ukryć, że większość osób żyje w permanentnym stresie. Jesteśmy co prawda już do niego przyzwyczajeni, dlatego uznajemy go za normę. Spacer po lesie czy spontaniczny wypad na wieś w dzisiejszych czasach staje się luksusem, który kilka dekad temu był codziennością. Warto wprowadzić do swojej przestrzeni nieco więcej zieleni. Kwiaty przecudownie koją nasze zmysły, a niektóre wiecznie zielone rośliny doniczkowe potrafią nawet oczyszczać powietrze. Aby stworzyć domową dżunglę, należy przyjrzeć się najpierw warunkom naszego mieszkania. Większość roślin zielonych nie lubi nadmiaru słońca. Warto wybrać zacienione miejsce, gdzie postawi się zamiokulkasa lub skrzydłokwiat. Rewelacyjnie będą prezentować się również kwiaty w skrzyniach, jednak je najlepiej trzymać na balkonie – w sezonie wiosenno-letnim. Nawet jeśli ktoś twierdzi, że „nie ma ręki” do kwiatów, warto, aby spróbował swoich sił. Wystarczy nieco się przyuczyć, na przykład szukając informacji na różnych forach internetowych.

Jak sadzić kwiaty w skrzyniach?

W ostatnich latach bardzo modnym trendem jest sadzenie kwiatów w skrzyniach. Taki wystrój potrafi być naprawdę obłędny. Skrzynki można przemalować na przeróżne kolory – wystarczy dobra farba i pędzel. Jednak pozostaje pytanie – jak prawidłowo sadzić kwiaty w skrzyniach? Przecież skrzynie zazwyczaj mają dziurawe dno! Otóż w pierwszej kolejności najeży wyłożyć taką skrzynię folią. Może to być gruby worek na śmieci. Folię należy przymocować przyszywkami do rantów skrzyni. Następnie na dno folii powinno się wysypać drobne kamyczki. Ma to na celu utworzenie drenażu, dzięki czemu roślinki będą miały gdzie odprowadzać nadmiar wody. Potem można już przygotować ziemię i posadzić ulubione kwiaty. Najlepiej w okresie letnim zachowują się pelargonie, petunie czy begonie. To one zazwyczaj królują na polskich balkonach czy w ogrodach. Niektórzy w skrzyniach zamiast kwiatów trzymają na przykład zioła. To równie pięknie wygląda i to tego jest użyteczne!

Archicad BIM

Redakcja 360architekci.pl

Redakcja strony 360architekci to dynamiczny zespół pasjonatów, którzy poświęcają się publikowaniu inspirujących i wnikliwych artykułów na temat budownictwa, domów, ogrodów i wnętrz. Zespół skupia się na dostarczaniu czytelnikom wartościowej wiedzy z zakresu architektury, designu oraz najnowszych trendów w branży.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

koła meblowe
toaleta przenośna
Archicad BIM

Jesteś zainteresowany reklamą?

Archicad BIM