360architekci.pl

Blog budowlany

Dom

Nowoczesne dodatki do salonu – czyli jak stylowo urządzić swoje wnętrza?

Salon to niezwykle ważne pomieszczenie w każdym domu. To tu bowiem domownicy spędzają sporo czasu na odpoczynku, relaksie i rozmowach z bliskimi. Dlatego też, każdy przywiązuje ogromną wagę do urządzenia tego miejsca. Jakie nowoczesne dodatki do salonu najczęściej wybierają klienci? Czym lubią otaczać się domownicy? Odpowiedź poniżej.

Nowoczesne dodatki do salonu

Oprócz funkcjonalnych mebli, dobrego oświetlenia – w każdym salonie muszą znaleźć się dodatki, które nadadzą temu pomieszczeniu indywidualnego charakteru oraz wyjątkowego klimatu. W sklepach z wyposażeniem wnętrz – wybór jest tak duży i zróżnicowany, że klienci bez problemu znajdą praktyczne, efektowne gadżety, które dopełnia ich aranżacje.

Na co najczęściej stawiają klienci?

W każdym gustownym i klimatycznym salonie nie powinno zabraknąć poduszek ozdobnych na kanapie lub sofie. To one wprowadzają ciepło oraz przytulny klimat do tego wnętrza. W sklepach można znaleźć poduszki okrągłe, kwadratowe, a nawet takie o niestandardowych kształtach. Ilość kolorów i wzorów jest również bardzo bogata. Można więc postawić albo na stonowane wersje czyli poduszki jednokolorowe, albo na miks różnych fasonów i wzorów. Świetnym uzupełnieniem do miękkich, puchowym poduszek jest dywan. Warto postawić na nieduży model w tonacji kolorystycznej zbliżonej do poduch. Wówczas całość będzie tworzyć harmonijną i spójną całość.

Aromatyczne gadżety

Szczególnie jesienią i zimą w salonach nie powinno zabraknąć efektownych świeczników wraz z aromatycznymi świecami. To one wprowadzą wyjątkowy nastrój do salonu i pozwolą domowników relaksować się w długie wieczory. Jeśli chodzi o ten asortyment to klienci również mają dość spory wyborów. Świece w szklanych słoiczkach o różnorodnych zapachach dopełnią każdą, nawet najprostszą i minimalistyczną przestrzeń. Można pokusić się także o inne dodatki aromatyczne typu kadzidła, kominki z woskami zapachowymi itp.

Czego warto unikać?

Projektanci oraz designerzy wnętrz zgodnie twierdzą, iż salonu nie powinno zagracać się różnorodnymi, zbędnymi dodatkami. Radzą klientom, by zainwestować w kilka efektownych, eleganckich oraz praktycznych ozdób. Nie polecają ustawiania na komodach i regałach drewnianych lub metalowych figurek (typu aniołki, pajacyki, zwierzęta), śmiesznych napisów ani podobnych tego typu ozdób. Lepiej udekorować salon pięknymi ramkami ze zdjęciami oraz stylowymi świecznikami. Wówczas będzie to wyglądało klasycznie, świeżo i stylowo. Domownicy w takich wnętrzach będą naprawdę czuli się wyjątkowo. Warto o tym pamiętać.