Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak zaprojektować luksusowy salon?

25 listopada 2020


Bogactwo to rzecz względna. Dla innych posiadanie wielkiego majątku będzie źródłem wielkiej uciechy, inni będą czuć się bogaci mając tak naprawdę niewiele pieniędzy. Powiedzenie, że to nie pieniądze dają szczęście jest jak najbardziej prawdziwe, choć trudno zaprzeczyć temu, że lepiej jest mieć więcej funduszy niż mniej. Dla wielu osób ze średniej klasy jednym z największych marzeń jest zbudowanie własnego domu. Piękny ogród, luksusowy salon i własna garderoba – o tym marzy spora część kobiet. Kiedy jednak przychodzi moment realizowania tych marzeń, ciężko niekiedy jest zdecydować się na to, w jakim klimacie ma być zaaranżowane wnętrze naszego domu.

Najmodniejsze style wnętrzarskie

Trudno dyskutować z założeniem, że ile ludzi tyle gustów i opinii. Rzeczywiście, każdemu z nas podoba się co innego – również w kwestii wyposażenia czy aranżacji wnętrz. Jeden postawi na luksusowy salon a ktoś inny urządzi go w stylu retro. Stojąc u progu remontu czy wykańczania mieszkania, warto jednak zapoznać się z najpopularniejszymi stylami, jakie obecnie panują w świecie architektury i dekoracji wnętrz – być może jakiś typ szczególnie przypadnie nam do gustu? W ostatnich latach rekordy popularności bije styl skandynawski. Biele, szarości, połączone z drewnianymi elementami – to kierunki, w których ów styl podąża. Doskonale znany jest również styl prowansalski. Wiele osób pragnie mieć w swoim domu kuchnię urządzoną w tymże klimacie. Królują tu biele, delikatne fiolety i motyw lawendy.

Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Nie da się ukryć. że skorzystanie z fachowej porady profesjonalisty, podczas remontowania mieszkania czy domu, zazwyczaj ma same plusy. Przecież jeśli ktoś podpowie nam, jakie dodatki dobrać do luksusowego salonu albo jak funkcjonalnie zaaranżować kuchnię, to działa tylko na naszą korzyść. Oczywiście, nie trzeba się zgadzać ze wszystkim, co taki projektant nam podpowie. Na pewno należy skonsultować z nim na początku swoje oczekiwania. Jeśli ktoś chce zaprojektować luksusowy salon, musi najpierw opowiedzieć o swoim wyobrażeniu na jego temat. Czy dla niego luksus to kolory bieli i czerni, czy może beże i błękity? Ważne jest też omówienie dodatków – w jakiej kolorystyce mają być utrzymane i w jakim stylu. Dobrze jest zaprezentować naszemu projektantowi jakieś przykładowe inspiracje, na przykład w postaci zdjęć z Internetu, które nam się podobają. Nie ma wątpliwości co do tego, że obecnie sieć internetowa jest największym zbiorowiskiem inspiracji w zakresie aranżacji wnętrz.

Redakcja 360architekci.pl

Redakcja strony 360architekci to dynamiczny zespół pasjonatów, którzy poświęcają się publikowaniu inspirujących i wnikliwych artykułów na temat budownictwa, domów, ogrodów i wnętrz. Zespół skupia się na dostarczaniu czytelnikom wartościowej wiedzy z zakresu architektury, designu oraz najnowszych trendów w branży.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

koła meblowe
toaleta przenośna
Archicad BIM

Jesteś zainteresowany reklamą?

Archicad BIM