360architekci.pl

Blog budowlany

Dom

Na co zwrócić uwagę w nieruchomości na sprzedaż?

W obecnych czasach coraz więcej osób planuje zakup własnej nieruchomości. W sprzedaży można znaleźć bardzo wiele lokali mieszkalnych, które różnią się między sobą poszczególnymi parametrami. Wiele osób zastanawia się, na co zwrócić uwagę w nieruchomości na sprzedaż. Warto się tego dowiedzieć.

Deweloper

Przede wszystkim przed wyborem konkretnej nieruchomości na sprzedaż warto sprawdzić dewelopera, który zajmuje się jej sprzedażą. Jest to bardzo istotna kwestia, która może mieć bardzo duży wpływ na zakup wymarzonego lokalu. Przede wszystkim przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto sprawdzić pozostałe inwestycje danego dewelopera, a także zapoznać się z opiniami na jego temat. Jeśli nie znajdzie się w nich nic negatywnego to można rozpocząć współpracę z danym deweloperem oraz zakupić u niego wybrane przez siebie mieszkanie. Kolejnym krokiem w tym etapie z całą pewnością będzie podpisanie odpowiedniej umowy.

Umowa

W każdej nieruchomości wystawionej na sprzedaż z całą pewnością bardzo istotna jest umowa, dlatego należy ją wcześniej sprawdzić. Powinno się przede wszystkim upewnić, czy wszystkie zapisy, które się w niej znajdują są poprawne oraz zgodne z prawem. Dlatego najlepiej skonsultować ją z prawnikiem, który zajmuje się tego rodzaju tematami. Dzięki temu będzie się posiadało pewność co do podpisywanej umowy, a także gwarancję, że cały proces zakupu został przeprowadzony z uwzględnieniem wszystkich koniecznych zasad.

Stan mieszkania

Przed zakupem nieruchomości na sprzedaż warto również w odpowiedni sposób kontrolować jej stan. Dlatego powinno się sprawdzić przede wszystkim niezbędne elementy każdego lokalu mieszkalnego, które powinny się zgadzać z danymi zawartymi w podpisanej umowie. Wśród nich można wymienić metraż mieszkania, układ pomieszczeń, ale także takie elementy jak nachylenie podłóg i ścian, ich suchość oraz gładkość, a także kąty. Są to bardzo istotne kwestie, dlatego wszystko powinno się w nich zgadzać podczas odbioru.

Budynek i okolica

Podczas zakupu wymarzonego mieszkania powinno się również zwrócić uwagę na ogólny stan budynku, a także okolicę, w której się on znajduje. Warto się upewnić, czy przy budynku nie powstanie żadna niekorzystna działalność, co jest oczywiście możliwe, ale bardzo niepożądane. Dlatego z całą pewnością powinno się unikać występowania tego rodzaju sytuacji. Oprócz tego warto sprawdzić stan techniczny budynku, w którym kupuje się mieszkanie. Dzięki temu będzie istniała pewność, że wszystko zostało przeprowadzone w pełni profesjonalny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *