Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Sposoby na przechowywanie w domu rzeczy

4 stycznia 2021


Jednym z największych czynników przyczyniających się do bałaganu w domu jest brak wiedzy o tym, jak prawidłowo przechowywać przedmioty. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją sposoby na uporządkowanie domu, które nie kosztują dużo. Wystarczy się zorganizować i umieścić wszystko na swoim miejscu. Niestety, niektóre przedmioty są nieco trudniejsze do przechowywania niż inne. Oto kilka wskazówek, jak przechowywać w domu plecaki, ubrania, buty i inne rzeczy.

Akcesoria

Jeśli chodzi o przechowywanie akcesoriów, trzymaj wszystko, czego często używasz, pod ręką, a resztę przechowuj poza zasięgiem wzroku, aby zmniejszyć wizualny bałagan. Apaszki czy paski, które często nosisz, powieś na haczykach w szafie, a resztę włóż do plastikowego kosza. Twoja codzienna torebka może znaleźć swoje miejsce w przedpokoju, ale resztę przechowuj w wiszącej płóciennej torbie.

Urządzenia kuchenne

Przechowywanie w domu przedmiotów kuchennych jest trudne, ponieważ składają się one z przewodów, części i innych elementów. Możliwe, że wiele z małych urządzeń nie jest używanych codziennie – lub nawet raz w miesiącu. Gofrownice, maszyny do lodów i inne przedmioty, które rzadko widzą światło dzienne, należy przechowywać w piwnicy czy na strychu, podczas gdy przestrzeń w szafce i spiżarni powinna być zarezerwowana dla urządzeń często używanych, takich jak blender, robot kuchenny i mikser.

Plecaki

Najlepszym sposobem na przechowywanie plecaków jest trzymanie ich w miejscu, gdzie łatwo je złapać, wychodząc z domu. Jeśli masz miejsce, umieść plecaki w schowku lub na haczykach obok płaszczy i innych przedmiotów. W przeciwnym razie haczyki w pobliżu drzwi wejściowych lub po wewnętrznej stronie drzwi szafy również sprawdzą się dobrze. Możesz również zastanawiać się, jak przechowywać plecaki, które nie są często używane. Opróżnij je i umieść płasko na półkach w szafie.

Ubrania

Ubrania sezonowe, takie jak kurtki czy płaszcze zimowe, przechowuj w pokrowcu na wieszaku w piwnicy lub na strychu. To, co możesz złożyć, na przykład swetry czy spodnie, przechowuj w plastikowych pudełkach. Jeśli problemem jest miejsce, użyj pudełek, które można wsunąć pod łóżko.

Buty

Podziel swoje buty na trzy kategorie: buty, które nosisz przez cały czas, buty, które nosisz sezonowo i buty, które nosisz okazjonalnie. Buty, które nosisz przez cały czas, przechowuj w pobliżu wejścia do domu na małej półce na buty lub w szafie. Obuwie sezonowe, gdy nie jest używane, należy przechowywać w piwnicy, a buty, które nosisz od czasu do czasu, należy umieścić w szafie, na stojaku lub w wiszącym organizerze na buty.

Redakcja 360architekci.pl

Redakcja strony 360architekci to dynamiczny zespół pasjonatów, którzy poświęcają się publikowaniu inspirujących i wnikliwych artykułów na temat budownictwa, domów, ogrodów i wnętrz. Zespół skupia się na dostarczaniu czytelnikom wartościowej wiedzy z zakresu architektury, designu oraz najnowszych trendów w branży.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

koła meblowe
toaleta przenośna
Archicad BIM

Jesteś zainteresowany reklamą?

Archicad BIM