360architekci.pl

Blog budowlany

Dom

Nowoczesna aranżacja wnętrz – najważniejsze zasady

Podobno mniej znaczy więcej, a minimalizm w mieszkaniach bardzo dobrze wpływa na jego użytkowników. Duża ilość wolnej, niezagraconej przestrzeni sprawia, że uwalnia się energia, która ma dla nas zbawiennie działanie. Wpływa na nasze samopoczucie i komfort życia. Takie właśnie są wnętrza nowoczesne. Ich uporządkowanie i schludność sprawiają, że po prostu dobrze się w nich żyje.

Nowoczesność widoczna również na ścianach

Nowoczesne wnętrza są uporządkowane i oparte na zasadach minimalizmu. Przeważa w nich biel i czerń. Pośród tej surowości znajdują się często dodatki o niezwykłych kształtach. Urządzenie wnętrza w stylu nowoczesnym wymaga dokładnego przemyślenia. Zaplanować musimy nawet drobne detale, aby wszystko świetnie współgrało.

W stylu modernistycznym przeważa biel i delikatna szarość. Takie kolory optycznie powiększają i rozjaśniają wnętrze. Często spotykany jest również pudrowy róż, mięta lub błękit.

Co raz większą popularność zdobywa beton architektoniczny. Umieszczenie go na ścianach tworzy piękne tło dla minimalistycznych mebli. Dodatkowo, dodaje wnętrzom elegancji i charakteru.

Nowoczesne wnętrza tworzone są na zasadzie kontrastu. Popularne jest łączenie różnych materiałów, jak właśnie beton z drewnem, metalem, szkłem, plecionymi tkaninami, czy też lakierowanymi laminatami.

Meble nowoczesne i funkcjonalne

Styl nowoczesny cechuje się bardzo dużą funkcjonalnością. Wszystko musi być w nim przemyślane i zaplanowane, aby uniknąć nadmiaru rzeczy. Przestrzeń dzieli się w prostych liniach w poziomie i pionie. Daje to wrażenie spójności i ładu.

W stylu nowoczesnym, częstym wyborem są meble modułowe. Kanapy, czy też regały można dopasować do swoich potrzeb, dzięki ruchomym elementom.

Nowoczesność to duża ilość otwartych przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie salonu z aneksem kuchennym, czy też otwarty przedpokój, który przechodzi w salon. Dzięki takim zabiegom, w mieszkaniu panuje wrażenie lekkości i świeżości.

Nowoczesna aranżacja wnętrz cechuje się wszechstronnością mebli. Kanapa może być również miejscem do spania. Stół w jadalni może służyć jako miejsce do pracy lub wyspa kuchenna. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie mebli w zabudowie, które dodadzą miejsca do przechowywania i stworzą wrażenie schludności.

Koniec laboratoryjnych wnętrz

Styl nowoczesny może przywoływać na myśl białe ściany, niczym jak w laboratorium. Ostatnio co raz częściej odchodzi się od całkowitej surowości i do wnętrz nowoczesnych dodaje się elementy botaniczne.
Mile widziane są rośliny i naturalne materiały, które zdecydowanie dodają uroku nowoczesnym wnętrzom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.