Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

7 pytań dotyczących aktualizacji Archicad

17 czerwca 2021 7 pytań dotyczących aktualizacji Archicad

Wiele firm produkujących oprogramowanie dla architektów oferuje swoim klientom uaktualnienia na zasadach subskrypcji – umowy abonamentowej, zwanej też kontraktem serwisowym. Również Multibim, oficjalny dostawca oprogramowania Archicad, daje klientom możliwość stałego uaktualniania oprogramowania w ten sposób.

Co to jest SSA?

SSA to abonament, w ramach którego użytkownicy otrzymują coroczne uaktualnienia oprogramowania Archicad. W Multibim cały pakiet nazywany jest Kartą Multibim, w ramach której przysługuje pomoc techniczna, darmowe szkolenia, ubezpieczenie klucza sprzętowego, a także zniżki.

Dlaczego warto podpisać umowę abonamentową?

Warto to zrobić ze względu na koszty. Architekcie kupujący pełne oprogramowanie i podpisują umowę abonamentową na co najmniej rok, mogą liczyć na zniżki.

aktualizacja

Co się dzieje w pierwszym roku trwania umowy?

W ramach abonamentu użytkownicy otrzymują w tym czasie uaktualnienia do kolejnej wersji oprogramowania Archicad oraz dostęp do darmowych szkoleń online. Po roku można rozwiązać umowę lub przedłużyć ją na kolejny rok.

Czy warto przedłużać abonament na kolejne lata?

Poza wyjątkowymi okolicznościami rozwiązanie umowy abonamentowej po prostu się nie opłaca. Wielu klientów, którzy decydują się zrezygnować z członkostwa po roku, prędzej czy później trafia do Multibim w związku z chęcią, bądź koniecznością zaktualizowania programu. W takich przypadkach rachunek ekonomiczny wskazuje, że decyzja o rozwiązaniu umowy była chybiona.

Dlaczego należy aktualizować oprogramowania Archicad?

Najmocniejszymi argumentami są nowe funkcje, opracowywane i włączane do kolejnych wersji programu.. Nowe funkcjonalności wydatnie usprawniają pracę. Z wersji na wersję zwiększa się wydajność i rozbudowuje funkcjonalność narzędzia, przy jednoczesnym upraszczaniu interfejsu użytkownika. Projektanci programu trafnie przewidują rzeczywiste potrzeby użytkowników, architektów, projektantów wnętrz, czy inżynierów budowlanych.

archicad

Czy jest obowiązek uaktualniania co roku?

Nie, nie ma takiego obowiązku.

Dlaczego zatem nie uaktualniać raz na 5 wersji?

Używanie zawsze najnowszego programu, co jest przywilejem płacących abonament, ma tę zaletę, że przejście o jedną wersję jest łatwe. Przy przeskoku o 5 lub 6 wersji, kiedy liczba nowych funkcji jest bardzo duża, użytkownicy nie mogąc w pełni opanować ich obsługi, korzystają przez długi czas tylko z nielicznych.

toaleta przenośna

Redakcja 360architekci.pl

Redakcja strony 360architekci to dynamiczny zespół pasjonatów, którzy poświęcają się publikowaniu inspirujących i wnikliwych artykułów na temat budownictwa, domów, ogrodów i wnętrz. Zespół skupia się na dostarczaniu czytelnikom wartościowej wiedzy z zakresu architektury, designu oraz najnowszych trendów w branży.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

uprawnienia energetyczne G2
Agregaty tynkarskie firmy Małek
spawanie

Jesteś zainteresowany reklamą?

spawanie