360architekci.pl

Blog budowlany

Dom

Ciekawe diy ozdoby do sypialni

Sen odgrywa w życiu człowieka jedną z kluczowych ról. To właśnie podczas spania nasz organizm regeneruje się, nabiera sił – zarówno tych fizycznych jak i fizycznych. Nie ma nic lepszego na poprawę nastroju, niż porządna drzemka. A zatem sypialnia to wyjątkowe miejsce w domu. A przynajmniej powinno ono dokładnie takie być. Sporo osób jednak nie przestrzega pewnych wytycznych, na które uczulają nas badacze. Żeby porządnie się wyspać powinno się przedsięwziąć kilka kroków.

Czego unikać w sypialni?

W naszej sypialni przede wszystkim powinno pojawić się wygodne łóżko. Tak naprawdę sama rama łóżka nie ma znaczenia. Największą wagę należy przyłożyć do dobrze dobranego materaca. Najlepiej wybrać go we współpracy z fizjoterapeutą. Obecnie wiele salonów meblowych oferuje usługi rehabilitantów w tym zakresie. Kolejnym istotnym czynnikiem są rolety w oknach. Najlepsze są porządne rolety zewnętrzne, które potrafią uchronić przed hałasem, a nie tylko zaciemniają pokój do maksimum. Są również przedmioty, których w sypialni absolutnie nie powinno być. Przede wszystkim chodzi tu o wszelakiej maści sprzęty elektroniczne. Wrogiem dobrego snu jest przede wszystkim telewizja, a już zwłaszcza oglądana tuż przed położeniem głowy na poduszkę. Dlatego właśnie telewizora z sypialni warto się pozbyć. Znacznie lepiej jest poczytać wartościową książkę, pomyśleć nad minionym dniem lub oddać się medytacji czy słuchaniu płyty ukochanego zespołu muzycznego. Mówi się, że nie powinno być w tym pomieszczeniu za dużo przedmiotów w ogóle, jednak miło jest je delikatnie przyozdobić.

Jak udekorować sypialnię?

Dekorowanie sypialni zaczyna się tak naprawdę już od nałożenia na ściany odpowiednich kolorów. Powinny to być neutralne barwy, które wyciszą nasze zmysły. Wiele osób dekoruje ściany w sypialni różnymi malowidłami, wykonywanymi metodą DIY Ozdoby do sypialni nie powinny nas jednak przytłaczać. Znacznie lepiej, jeśli będą one delikatne i wyważone. Każdy agresywny kolor czy ostry kształt może wywołać w naszej podświadomości niekorzystne konotacje i odbić się negatywnie na jakości naszego snu. Warto przeszukać Internet w celu znalezienia inspiracji na dekoracje DIY Ozdobami do sypialni mogą być na przykład mini-lampiony wykonane z małych słoiczków. Wystarczy przewiązać taki słoik kolorową tasiemką i włożyć do środka tealight. To naprawdę piękna ozdoba, a jednocześnie bardzo subtelna i dyskretna. Świeczki takie można odpalić w romantyczny wieczór z ukochanym lub podczas czytania książki przed snem.