Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Fontannta w ogrodzie przydomowym – marzenie wielu z nas!

25 grudnia 2020


Posiadacze własnego ogródka są, bez dwóch zdań, prawdziwymi szczęściarzami. Osoby mieszkające w blokach nierzadko otwarcie mówią, że zazdroszczą im swobody i możliwości odpoczynku wśród zieleni – i to bez wyjazdu za miasto! I rzeczywiście, jest czego zazdrościć. Nie ma to jak po całym dniu bieganiny, załatwiania spraw, ciężkiej pracy usiąść wygodnie przed domem i podziwiać wyhodowaną własnoręcznie zieleń. Nie da się ukryć, że pielęgnacja ogrodu to nie łatwa rzecz, jednak potrafi ona przynieść całkiem dużo satysfakcji. Osoby, które niekoniecznie pasjonują się grzebaniem w ziemi, koszeniem trawy, nawożeniem czy sadzeniem roślin, bardzo często zatrudniają w tym celu specjalistyczne firmy ogrodnicze, które wszelkie obowiązki tego typu wykonują za nich. I zupełnie nic w tym złego! Wręcz przeciwnie! To dobre, choć kosztowne rozwiązanie.

Jak urządzić kącik wypoczynkowy we własnym ogródku?

Dla niektórych widok zieleni jest już wystarczającym powodem do oddania się błogiemu relaksowi. Mogą oni usiąść na trawie, czy kocu i już czują, że spływa z nich nadmiar stresu. Inni potrzebują w tym celu dodatkowych udogodnień, takich jak chociażby bujawka, hamak czy… szum wody. Oczywiście, oczko wodne to rzecz, która wymaga sporych nakładów finansowych i czasowych. O taki zbiornik wyjątkowo bardzo należy dbać. Jednak jeśli nadal kusi nas, aby słyszeć w ogrodzie szum wody, można postawić na fontannę W ogrodzie przydomowym można zainstalować przeróżne formy tej atrakcji dla oczu i ducha.

Jaką fontannę ogrodową wybrać?

Nie da się ukryć, że fontanna w ogrodzie przydomowym to zjawiskowa wręcz ozdoba, która relaksuje nasz umysł i koi zmysły. Obecnie na rynku znaleźć można fontanny przeróżnej budowy i maści. Przykładowa różnica między nimi to sposób, w jaki zachowuje się woda. W jednej fontannie woda może estetycznie przelewać się w formie kaskadowej, w innej może tryskać ku górze albo powoli spływać na kolejne piętra. Również kształt fontanny może być przeróżny. Może to być słodki kupidynek, wesoła żabka albo bliżej nieokreślona rzeźba. W wyborze tej atrakcji ogrodowej należy kierować się nie tylko wyglądem zewnętrznym, ale przede wszystkim solidnością wykonania. Najważniejsze, aby była to mocna i trwała mieszanka betonu odpornego na warunki atmosferyczne, pleśń czy grzyby siniznowe. Produkt powinien być dobrze zaimpregnowany. Jeśli nie mamy możliwości przyłączenia bieżącej wody pod tę konstrukcję, można zdecydować się na elektryczną fontannę, do której dolewa się wody.

Redakcja 360architekci.pl

Redakcja strony 360architekci to dynamiczny zespół pasjonatów, którzy poświęcają się publikowaniu inspirujących i wnikliwych artykułów na temat budownictwa, domów, ogrodów i wnętrz. Zespół skupia się na dostarczaniu czytelnikom wartościowej wiedzy z zakresu architektury, designu oraz najnowszych trendów w branży.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

koła meblowe
toaleta przenośna
Archicad BIM

Jesteś zainteresowany reklamą?

Archicad BIM