360architekci.pl

Blog budowlany

mieszkanie na poddaszu
Dom

Mieszkanie na poddaszu. Ogrzewanie i chłodzenie wnętrza jest istotne

Mieszkanie na poddaszu może być bardzo fajnym miejscem, w którym przebywa się z przyjemnością. Jedną z wad tego mieszkania jest jednak gorsza izolacja cieplna. Dach, który jest wyjątkowo blisko, nie jest elementem tak dobrze izolowanym cieplnie jak – na przykład – ocieplone ściany. To może powodować dość duże wahania temperatury wnętrza mieszkania.

Ogrzewanie i chłodzenie jest bardzo ważne

W mieszkaniu na poddaszu sporo uwagi trzeba przywiązać do ogrzewania, ale i do chłodzenia wnętrza. W zimowym okresie może w takim mieszkaniu być zimno, więc konieczne jest zamontowanie dobrych kaloryferów, ogrzewania, które świetnie będzie działać, a jednocześnie nie będzie zbyt drogie w eksploatacji. Nie mniejsze znaczenie ma chłodzenie wnętrza latem. Dach, szczególnie z dachówki ceramicznej, a tym bardziej metalowy, pod wpływem promieni słonecznych bardzo się nagrzewa, co powodować może wzrost temperatury w mieszkaniu. Nie zawsze pomagać będą takie działania, jak wietrzenie mieszkania. Sprawdzonym sposobem chłodzenia takiego mieszkania jest klimatyzator.

Klimatyzacja do mieszkania na poddaszu

W mieszkaniu na poddaszu sprawdzi się zarówno klimatyzator naścienny, jak i przenośny. Naścienny, z opcją ogrzewania mieszkania, sprawdzi się również zimą. Przenośny zaś przyda się szczególnie latem. Możliwość przestawiania klimatyzatora to zaleta przede wszystkim przy dużych mieszkaniach. Nie można jednak zapominać o tym, by rura odprowadzająca ciepłe powietrze, znalazła się na zewnątrz lokalu. Nie trzeba w tym celu wiercić żadnych dziur. Z powodzeniem wystarczy wystawienie jej za okno.

Dobre ogrzewanie i klimatyzator, w celu chłodzenia wnętrza w letnie, gorące dni, znacząco poprawią komfort zamieszkiwania w mieszkaniu na poddaszu. Warto mieć tego świadomość.

avocadostudio.pl