Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Zasłony zaciemniające – sposób na dobry sen i piękny efekt wizualny

27 stycznia 2021 zasłony

Zasłony zaciemniające to propozycja, która jednocześnie wygląda doskonale i pełni określoną funkcję. Najczęściej sięgają po nią osoby, którym zależy na perfekcyjnym odcięciu światła podczas zasypiania. Trzeba jednak przyznać, że ten typ nadaje aranżacji wyjątkowego uroku! 

Dla kogo przeznaczone są zasłony zaciemniające?

Wysoka jakość snu jest niezwykle ważna dla codziennej regeneracji. Jego niedostatek negatywnie wpływa na zdrowie i ogólne samopoczucie. Wpadające do pokoju słońce może przeszkadzać zwłaszcza latem, kiedy szybko pojawia się na niebie i przerywa sen długo przed budzikiem. Szybko wstające słońce może być też irytujące dla tzw. sów, które szybko kładą się spać i późno wstają. Kolejną sytuacją są weekendy, często obfite w nocne rozmowy, seanse filmowe i imprezy – sobota i niedziela to idealne dni, aby pospać dłużej! Jeśli więc brak rolet, zasłon lub niedostateczne zaciemnienie przeszkadza domownikom w komfortowym zaśnięciu, warto sięgnąć po odpowiedni typ zasłon.

Zasłony zaciemniające będą też świetnym wyborem dla osób, które pracują na zmiany nocne i potrzebują spokojnego odespania w ciągu dnia. Ten sen nigdy nie będzie tak samo wartościowy, jak ten odbyty w nocy, jednak warto maksymalnie uskutecznić sobie regenerację. Dzięki mocno przykrywającym światło dzienne zasłonom, można poczuć się tak, jak gdyby rzeczywiście była noc. Organizm inaczej zareaguje na taką ciemność, łatwiej będzie mu zasnąć, a po przebudzeniu inaczej będzie się czuł.

Budowa zasłon zaciemniających

Zasłony przeznaczone do częściowego lub całkowitego zaciemnienia są wykonane z odpowiednio grubej tkaniny. Każdy dobry producent lub sklep powinien udostępnić informację odnośnie szacowanego zaciemnienia. Średnie zaciemnienie określa się na 50-70% – często to właśnie okazuje się być wystarczające. Najgrubsze i najmniej przepuszczające światło zasłony będą chroniły nie tylko przed przedostawaniem się promyków słońca. Taka tkanina może powstrzymywać również przedostawanie się gorącego powietrza podczas upałów lub zimowego chłodu oraz hałasów pochodzących z zewnątrz. 

Stylowe uzupełnienie wnętrza

Decyzja o zakupie jednej z zasłon zaciemniających może wykreować wspaniałą dekorację wnętrza. Długie, efektowne, lejące się lub ciężkie – takie tkaniny zawsze wyglądają świetnie. Bogactwo dostępnych na rynku kolorów i deseni pozwala na dobranie ich stylistyki względem całej aranżacji wnętrza oraz osobistych preferencji.

Piękna zasłona to ozdoba całego pokoju. Dla niektórych będzie doskonałym sposobem na zakrycie niezbyt urokliwego widoku na oknem – warto ją wówczas skomponować z kolorem ściany lub postawić na oryginalne przełamanie kolorystyki wzorem kwiatowym lub geometrycznym. Taki produkt sprawdzi się również jako zapewnienie sobie intymności i ukrycie przed wzrokiem sąsiadów.

Redakcja 360architekci.pl

Redakcja strony 360architekci to dynamiczny zespół pasjonatów, którzy poświęcają się publikowaniu inspirujących i wnikliwych artykułów na temat budownictwa, domów, ogrodów i wnętrz. Zespół skupia się na dostarczaniu czytelnikom wartościowej wiedzy z zakresu architektury, designu oraz najnowszych trendów w branży.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

koła meblowe
toaleta przenośna
Archicad BIM

Jesteś zainteresowany reklamą?

Archicad BIM