Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak wybrać dodatki w stylu hampton?

13 listopada 2020


Wystrój wnętrz w stylu hampton jest szykowny, z białymi ścianami, lnianymi meblami i dużą ilością niebieskich i morskich akcentów. Przeszedł do kultury jako elegancki, ponadczasowy styl dekoracji wnętrz. Kojarzy się z klasą, wyrafinowaniem i relaksem. Inspiruje się również naturalnymi elementami plaży. Korzystając z tego stylu, możesz wprowadzić morze do swojego domu. Rozpoczęcie pracy może być trudne, ale będzie łatwiej, jeśli będziesz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Stwórz swój idealny dom w stylu plażowym hampton, korzystając z kilku kroków.

Zainspiruj się naturą

Niezależnie od tego, czy naprawdę mieszkasz przy plaży, ideą domu w stylu hampton jest stworzenie wystroju, który ją odzwierciedla. Natura może dostarczyć wielu inspiracji do zaprojektowania stylowego domu z odrobiną rustykalnego charakteru. Po pierwsze kolory samej plaży. Żółcie i biel pięknych piaszczystych plaż tworzą doskonałe, neutralne odcienie, których możesz użyć w swoim domu. Uchwyć miękki, naturalny wygląd, używając organicznych materiałów do mebli i akcesoriów. Wybierz na przykład krzesła do jadalni z naturalnego rattanu. Są one zarówno rustykalne, jak i wyrafinowane. Pomyśl o innych sposobach wprowadzenia naturalnych kolorów i faktur do swojego domu. Zainspiruj się drewnem dryfującym po wodzie i bielą fal rozbijających się o plażę. Organiczne tkaniny, takie jak len i bawełna, mogą dodać miękkości Twoim wnętrzom.

Myśl minimalistycznie

Decydując się na wystrój wnętrza w stylu hampton, musisz unikać zbytniego zagracenia. Trzymanie się minimalizmu powinno pomóc Ci pozostać na dobrej drodze. Oczywiście możesz dołączyć do wystroju dodatki w stylu hampton, ale każdy z nich powinien mieć jakiś cel w ogólnym projekcie. Neutralna kolorystyka pomoże zachować minimalny wygląd. Połącz większe elementy, z mniejszymi akcesoriami. Wybierz kluczowe elementy, które staną się elementami wyposażenia pokoju. Nie będzie Cię kusiło, aby przytłoczyć wystrój zbyt dużą ilością niepotrzebnych akcesoriów. Twórz subtelne kontrasty koloru i tekstury.

Dodaj akcesoria

Kupując artykuły gospodarstwa domowego, nie zapomnij też o akcesoriach. Nie chcesz mieć zbyt dużego bałaganu, ale też nie pozostawiaj gołych powierzchni. Dodaj poduszki do sof i innych siedzeń. I użyj przedmiotów użytkowych, aby mogły służyć również jako dekoracja. Na przykład tace z rattanu czy bambusa doskonale nadają się do serwowania napojów. Jednak fantastycznie prezentują się również na stoliku kawowym lub kredensie. Więc nie chowaj ich w szafce. Pomyśl o tym, jak możesz użyć przedmiotów, takich jak miękka biała miska, do dekoracji, a nie tylko jako praktycznych rozwiązań. Skorzystaj z akcesoriów, aby dodać do domu szczegóły dotyczące wybrzeża i morza. Pomyśl też, jak wyeksponować kupowane dodatki. Dodaj trochę koloru, aby zapewnić akcenty reszcie pomieszczenia. Zaprojektowanie domu w stylu hampton powinno zapewnić wyrafinowaną przestrzeń, w której można się zrelaksować.

Redakcja 360architekci.pl

Redakcja strony 360architekci to dynamiczny zespół pasjonatów, którzy poświęcają się publikowaniu inspirujących i wnikliwych artykułów na temat budownictwa, domów, ogrodów i wnętrz. Zespół skupia się na dostarczaniu czytelnikom wartościowej wiedzy z zakresu architektury, designu oraz najnowszych trendów w branży.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

koła meblowe
toaleta przenośna
Archicad BIM

Jesteś zainteresowany reklamą?

Archicad BIM