Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Pomysł na kawalerkę – funkcjonalnie i estetycznie!

17 listopada 2020


Zakup własnego mieszkania to wielkie wydarzenie, zwłaszcza dla młodych osób. Nie ma wtedy do końca znaczenia, czy jest ono ogromne, czy raczej ma skromny metraż. Z pewnością, znacznie wygodniej mieszka się w większej przestrzeni, jednak sporej części osób najzwyczajniej nie stać na stumetrowy apartament. Niektóre osoby mają do dyspozycji kilkupokojowe mieszkanie, a inni wyłącznie kawalerkę. Trzeba mieć dobry pomysł na kawalerkę i sensownie zaaranżować przestrzeń, aby żyło się w niej funkcjonalnie i komfortowo.

Jak zaaranżować niewielkie mieszkanie?

Małe mieszkanie, wbrew pozorom, również posiada swoje plusy. Nie trzeba spędzać długich godzin na jego sprzątaniu, czynsz i inne opłaty są wówczas zdecydowanie tańsze. Łatwiej jest ogrzać niewielką przestrzeń. Nie należy zrażać się wizją tłoczenia się na małej powierzchni, a raczej wystarczy znaleźć na nią dobry pomysł Na kawalerkę składają się zazwyczaj pokój dzienny, niewielka kuchnia i łazienka. Rzadko kiedy osobnym pomieszczeniem jest toaleta, choć i tak się zdarza. Najważniejszym aspektem w projektowaniu kawalerki jest jasna kolorystyka. Na ścianie zamiast ciemnych odcieni farby, powinny wylądować biele czy beże. Jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie. Dobrym pomysłem jest również wstawienie luster, wszędzie tam, gdzie będzie to sensowne i możliwe. Lustra również potrafią sprawić wrażenie, że powierzchnia mieszkania jest znacznie większa. Zdecydowanie lepiej jest pożegnać zbędne gadżety czy bibeloty, które tylko zagracają przestrzeń, a nie dodają jej wcale uroku.

Czy zatrudnić projektanta wnętrz?

Jeśli czeka nas wielki remont małej przestrzeni, warto zastanowić się nam zatrudnieniem specjalisty. Projektant wnętrz będzie najlepszą osobą, która podpowie nam, co i jak rozlokować na małej powierzchni. Architekci wnętrz mają swoją wizję artystyczną, ale też zazwyczaj mają również po prostu duże doświadczenie w dobieraniu możliwie najbardziej funkcjonalnych rozwiązań. Mistrzami aranżacji małych wnętrz są z pewnością Japończycy. To w tym kraju żyje się w bardzo niewielkich mieszkaniach. Japończycy stworzyli świetne systemy mebli modułowych, które mogą sprawować kilka funkcji na raz. Na przykład stół może na noc zamieniać się w łóżko do spania. Fotel na co dzień będący wygodnym siedziskiem, może stać się w mig rozkładanym łóżkiem. Internet jest prawdziwą skarbnicą wiedzy i inspiracji z zakresu aranżacji wnętrz. Warto znaleźć przykłady jakichś rozwiązań, które nam się podobają i przedstawić je na spotkaniu z projektantem.

Redakcja 360architekci.pl

Redakcja strony 360architekci to dynamiczny zespół pasjonatów, którzy poświęcają się publikowaniu inspirujących i wnikliwych artykułów na temat budownictwa, domów, ogrodów i wnętrz. Zespół skupia się na dostarczaniu czytelnikom wartościowej wiedzy z zakresu architektury, designu oraz najnowszych trendów w branży.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

koła meblowe
toaleta przenośna
Archicad BIM

Jesteś zainteresowany reklamą?

Archicad BIM